TOPlistKapela VERUNA vznikla v roce 2002 po rozpadu kapely MARASD. Na jaře začali pánové ve složení PAVEL KŘIVÁNEK - basa a zpěv, OLDA VOŽDA - bicí, PEPA HRABAL - klávesy a zpěv, HONZA VAŘEKA - zvuk a zpěv a MIRA SKLENÁŘ - kytara, v nacvičování nového repertoáru, aby se mohli bezostyšně předvést 22. června na pouťové zábavě v Čechách pod Kosířem.Tato sestava vydržela asi rok, když byl do kapely přibrán, tehdy štíhlý a mladý, nadějný kytarista JIRKA ŠOLC, který kapelu posílil i pěvecky.


Pak se v podstatě nic závažného nebo podstatného až do roku 2005 nedělo. Snad jen, že vzniklo několik vlastních skladeb, které byly nahrány na CD. Ale už v létě tohoto roku začíná většinu členů obtěžovat hraní každý týden a celá kapela se rozhoduje, že ukončí činnost.

Jak to tak ale chodí, přes zimu horké hlavy vychladly a kapela se rozhodla, že 30.dubna 2006 pokřtí své, již natočené CD a začne znovu vystupovat. Je to také hlavně kvůli domluvě s HONZOU, že zajistí kompletní zvuk a "výkonní umělci" již nebudou muset nikdy balit a tahat těžkou ozvučovací techniku.


V létě roku 2006 dochází ke změně na postu bubeníka, kdy VERUNU opouští OLDA a místo něj si za bicí sedá STANDA SRNEC, který předtím působil v kapele AREST. A jelikož to byla bubenická rošáda, tak OLDA odchází právě do ARESTU.


A tak to spokojeně zase fungovalo do podzimu roku 2007, kdy PAVEL a STANDA ohlašují, že potřebují zimní pauzu. VERUNA vystupuje až v únoru 2008 na zábavě ve Hvozdě, kde PAVEL všem překvapeným a mírně rozčarovaným spoluhráčům oznamuje, že se mu pauza zalíbila a nemá už potřebu trávit část víkendu na pódiu. Společně s ním ocházejí také PEPA a STANDA.

Během krátké chvíle se podařilo najít nové muzikanty a do VERUNY na jaře 2008 přicházejí TOMÁŠ OSTŘANSKÝ na klávesy, VLASTA LANG na basu, mikrofon si do ruky a k ústům bere E.V.T. a k bicím se vrací náš starý známý OLDA VOŽDA.

Po odehrání necelé sezony všichni tak trochu vycítili, že to nějak není "VONO" a kapela s vystupováním končí.

O prázdninách v roce 2009 se pánům trošku zastesklo a rozhodli se, že se zase aspoň pro jeden večer objeví na pódiu, co znamená svět.
Měli jsme tedy možnost shlédnout na začátku září MIRKA, PAVLA, JIRKU, STANDU, OLDU, PEPU a HONZU zase spolu.

Tímto vystoupením kapela definitivně ukončila svoji činnost.© 90-60-90